Aktualności - Publikacje - Wpisy

Nabici w ściany przez deweloperów

Kupiłeś mieszkanie w ostatnich kilku latach? Prawdopodobnie zapłaciłeś za powierzchnię, której nie masz Rynek deweloperski w Polsce ze względu na bardzo ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych przeżywa obecnie trudne chwile. Jednak kilka poprzednich lat to był czas prawdziwej hossy. Duży popyt na mieszkania powodował, że deweloperzy chcieli maksymalizować swoje zyski.  Z tego powodu na rynku pojawiły się mniejsze lub większe „patologie”. Jedną z nich jest, zdaniem autora, sprzedaż nieruchomości z mniejszą powierzchnią użytkową niż wynika

Czytaj całość >>

Czym jest rękojmia i jak reklamować wady deweloperowi?

Zakup własnej nieruchomości od dewelopera to bardzo doniosły moment dla większości kupujących. Wszyscy marzymy o sielskich latach w wymarzonym domu bądź mieszkaniu bez przykrych niespodzianek. Życie jednak pisze własne scenariusze, a na rynku nieruchomości często zdarzają się problemy z jakością wykonania. Na to, czy wady w naszej nieruchomości się pojawią nie mamy większego wpływu. Od nas jednak zależy, jak zareagujemy, jeżeli się pojawią i czy będziemy je naprawiać z własnej kieszeni, W jaki sposób uzyskać

Czytaj całość >>

Nowa ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu lub domu

Zmiana dotykać może potencjalnie każdego klienta dewelopera, w sytuacji kiedy transakcja nie została jeszcze zakończona, zwłaszcza, jeżeli przewiduje się przeniesienie własności za dwa lata od wejścia w życie ustawy.
Ustawa ta nie jest całkowitą rewolucją w stosunku do wcześniejszym uregulowań. W zbiegu z wejściem w życie nowej ustawy, zauważalny jest już spadek cen nieruchomości, a prognozuje się, że spadki mogą się jeszcze pogłębić.

Czytaj całość >>

Jaki jest okres przedawnienia roszczeń

Co do zasady okres przedawnienia – zgodnie z ogólnymi przepisami – wynosi 6 lat. W zależności jednak od tego, jaka jest podstawa ewentualnego roszczenia, okres ten może ulec modyfikacjom. Rozróżniamy bowiem kilka tzw. reżimów prawnych, które mają zastosowanie przy szkodach deweloperskich, są nimi: rękojmia, gwarancja oraz odszkodowanie.

Czytaj całość >>